SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Ljusstakar + 2277520
*
nr 227 7520
Ljusstakar +
coaster, 4 del, pläter
Utrop:
800 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 mars 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/3 14:53:25
1
Vinnande bud
31/3 03:07:06
2
600 kr
31/3 03:08:11
2
650 kr
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg ljusstakar ljusstake nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39
-
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41
*
Ljusstakar +
nr 227 7520
Ljusstakar +
coaster, 4 del, pläter
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 850 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 mars 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/3 14:53:25 | 1 | Vinnande bud |
31/3 03:07:06 | 2 | 600 kr |
31/3 03:08:11 | 2 | 650 kr |
- Läs mer...
Pläter
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
Engelskans plate; platta, plåt. Försilvrad koppar. Engelsk silverpläter – anses uppfunnen av T. Boulsover på 1740-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: coaster coasters glasunderlägg ljusstakar ljusstake nysilver pläter silver ädelmetall
-
3220 Fruktbestick
kniv och gaffel, förgyllt silver med handtag i aga..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:39 -
4126 Parti silver
smycken, diverse
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:41